banner

Materiál

dotmendi

Dřevo MENDI

Název MENDI pochází z latinského názvu Melia azedarach L. Je to snadno pěstovatelný strom, jeho výška dosahuje až 45 m a průměr kmene je až 60 cm. Vnější vrstva je červenohnědá, vnitřní vrstva je načervenale -bílá. Dřevo je neobyčejně tvrdé a připomíná mahagonové dřevo.

dotmahagon

Dřevo MAHAGON

Název pochází z latinského názvu Swietenia mahagon. Dřevo je velmi tvrdé a používá se především k výrobě nábytku. Mahagon je rozdělen do dvou kategorií. Mahagon s malými listy a mahagon s velkým listy, který je nazýván jako královský. Barva dřeva je načervenalá. Vyleštěné červenohnědé dřevo se krásně leskne. Dřevo mahagonu je voděodolné a nenáročné na údržbu.

dottyk

Dřevo TÝK

Týk je druh stromu, který má vysokou kvalitu. Strom dorůstá výšky 30-40 metrů. Strom pochází z části Indie. Nejlepší kvalita týkového dřeva pochází ze stromu starého více než 80 let. Barva mladého stromu je červená. Dřevo je odolné vůči nepříznivému počasí. Je velmi tvrdé, pevné a pružné.

dotratan

RATAN

Ratan je liána rostoucí v pralesích Jihovýchodní Asie. Jedná se o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné. Plody ratanu poskytují sytě červené barvivo, zvané dračí krev.


mtc logo big
443ZTk.jpg
449M2Q.jpg
451ZDQ.jpg
bestbikes-logo-big.png
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace